USA Industrials ZUSAH70MD021
Part No.:
ZUSAH70MD021
Datasheet:
ZUSAH70MD021.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -21 PK10
Shipping
ZUSAH70MD021 Specifications
Dash Number:
-021
Nominal I.D.:
15/16"
Diameter - Inside:
0.926" (23.52mm) 15/16"
Diameter - Outside:
1.066" (27.08mm) 1-1/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C