USA Industrials ZUSAH70MD020
Part No.:
ZUSAH70MD020
Datasheet:
ZUSAH70MD020.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -20 PK10
Shipping
ZUSAH70MD020 Specifications
Dash Number:
-020
Nominal I.D.:
7/8"
Diameter - Inside:
0.864" (21.95mm) 7/8"
Diameter - Outside:
1.004" (25.50mm) 1"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C