USA Industrials ZUSAH70MD013
Part No.:
ZUSAH70MD013
Datasheet:
ZUSAH70MD013.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -13 PK25
Shipping
ZUSAH70MD013 Specifications
Dash Number:
-013
Nominal I.D.:
7/16"
Diameter - Inside:
0.426" (10.82mm) 7/16"
Diameter - Outside:
0.566" (14.38mm) 9/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C