USA Industrials ZUSAH70MD006
Part No.:
ZUSAH70MD006
Datasheet:
ZUSAH70MD006.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -6 PK25
Shipping
ZUSAH70MD006 Specifications
Dash Number:
-006
Nominal I.D.:
1/8"
Diameter - Inside:
0.114" (2.90mm) 1/8"
Diameter - Outside:
0.254" (6.45mm) 1/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C