USA Industrials ZUSAH70103
Part No.:
ZUSAH70103
Datasheet:
ZUSAH70103.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -103 PK100
Shipping
ZUSAH70103 Specifications
Dash Number:
-103
Nominal I.D.:
3/32"
Diameter - Inside:
0.081" (2.06mm) 3/32"
Diameter - Outside:
0.287" (7.29mm) 9/32"
Width / Cross Section:
0.103" (2.62mm) 3/32"
Operating Temperature:
-40°C ~ 250°C