USA Industrials ZUSAH6X38
Part No.:
ZUSAH6X38
Datasheet:
ZUSAH6X38.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK5
Shipping
ZUSAH6X38 Specifications
Diameter - Inside:
1.496" (38.00mm)
Diameter - Outside:
1.969" (50.00mm)
Width / Cross Section:
0.236" (6.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C