USA Industrials ZUSAH6X23
Part No.:
ZUSAH6X23
Datasheet:
ZUSAH6X23.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
ZUSAH6X23 Specifications
Diameter - Inside:
0.906" (23.00mm)
Diameter - Outside:
1.378" (35.00mm)
Width / Cross Section:
0.236" (6.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C