USA Industrials ZUSAH4.5X53
Part No.:
ZUSAH4.5X53
Datasheet:
ZUSAH4.5X53.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK2
Shipping
ZUSAH4.5X53 Specifications
Diameter - Inside:
2.087" (53.00mm)
Diameter - Outside:
2.441" (62.00mm)
Width / Cross Section:
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C