USA Industrials ZUSAH3.5X23.7
Part No.:
ZUSAH3.5X23.7
Datasheet:
ZUSAH3.5X23.7.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
ZUSAH3.5X23.7 Specifications
Diameter - Inside:
0.933" (23.70mm)
Diameter - Outside:
1.209" (30.70mm)
Width / Cross Section:
0.138" (3.51mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C