USA Industrials ZUSAH3.55X97.5
Part No.:
ZUSAH3.55X97.5
Datasheet:
ZUSAH3.55X97.5.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK5
Shipping
ZUSAH3.55X97.5 Specifications
Diameter - Inside:
3.839" (97.50mm)
Diameter - Outside:
4.118" (104.60mm)
Width / Cross Section:
0.140" (3.55mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C