USA Industrials ZUSAH2X70
Part No.:
ZUSAH2X70
Datasheet:
ZUSAH2X70.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
ZUSAH2X70 Specifications
Diameter - Inside:
2.756" (70.00mm)
Diameter - Outside:
2.913" (74.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C