USA Industrials ZUSAH2X55
Part No.:
ZUSAH2X55
Datasheet:
ZUSAH2X55.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
ZUSAH2X55 Specifications
Diameter - Inside:
2.165" (55.00mm)
Diameter - Outside:
2.323" (59.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C