USA Industrials ZUSAH2X13
Part No.:
ZUSAH2X13
Datasheet:
ZUSAH2X13.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH2X13 Specifications
Diameter - Inside:
0.512" (13.00mm)
Diameter - Outside:
0.669" (17.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C