USA Industrials ZUSAH2.5X70
Part No.:
ZUSAH2.5X70
Datasheet:
ZUSAH2.5X70.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
ZUSAH2.5X70 Specifications
Diameter - Inside:
2.756" (70.00mm)
Diameter - Outside:
2.953" (75.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C