USA Industrials ZUSAH1X6.5
Part No.:
ZUSAH1X6.5
Datasheet:
ZUSAH1X6.5.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
ZUSAH1X6.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.256" (6.50mm)
Diameter - Outside:
0.335" (8.50mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C