USA Industrials ZUSAH1X55
Part No.:
ZUSAH1X55
Datasheet:
ZUSAH1X55.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
ZUSAH1X55 Specifications
Diameter - Inside:
2.165" (55.00mm)
Diameter - Outside:
2.244" (57.00mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C