USA Industrials ZUSAH1X25
Part No.:
ZUSAH1X25
Datasheet:
ZUSAH1X25.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH1X25 Specifications
Diameter - Inside:
0.984" (25.00mm)
Diameter - Outside:
1.063" (27.00mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C