USA Industrials ZUSAH1X15.5
Part No.:
ZUSAH1X15.5
Datasheet:
ZUSAH1X15.5.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
ZUSAH1X15.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.610" (15.50mm)
Diameter - Outside:
0.689" (17.50mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C