USA Industrials ZUSAH1.9X5.8
Part No.:
ZUSAH1.9X5.8
Datasheet:
ZUSAH1.9X5.8.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH1.9X5.8 Specifications
Diameter - Inside:
0.228" (5.79mm)
Diameter - Outside:
0.378" (9.60mm)
Width / Cross Section:
0.075" (1.90mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C