USA Industrials ZUSAH1.9X3.8
Part No.:
ZUSAH1.9X3.8
Datasheet:
ZUSAH1.9X3.8.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH1.9X3.8 Specifications
Diameter - Inside:
0.150" (3.81mm)
Diameter - Outside:
0.299" (7.60mm)
Width / Cross Section:
0.075" (1.90mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C