USA Industrials ZUSAH1.8X2
Part No.:
ZUSAH1.8X2
Datasheet:
ZUSAH1.8X2.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
ZUSAH1.8X2 Specifications
Diameter - Inside:
0.079" (2.00mm)
Diameter - Outside:
0.220" (5.60mm)
Width / Cross Section:
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C