USA Industrials ZUSAH1.6X14.1
Part No.:
ZUSAH1.6X14.1
Datasheet:
ZUSAH1.6X14.1.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH1.6X14.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.555" (14.10mm)
Diameter - Outside:
0.681" (17.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C