USA Industrials ZUSAH1.5X7
Part No.:
ZUSAH1.5X7
Datasheet:
ZUSAH1.5X7.pdf
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
ZUSAH1.5X7 Specifications
Diameter - Inside:
0.276" (7.00mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C