USA Industrials ZUSAE70FDA016
Part No.:
ZUSAE70FDA016
Datasheet:
ZUSAE70FDA016.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK -16 PK25
Shipping
ZUSAE70FDA016 Specifications
Dash Number:
-016
Nominal I.D.:
5/8"
Diameter - Inside:
0.614" (15.60mm) 5/8"
Diameter - Outside:
0.754" (19.15mm) 3/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 121°C