USA Industrials ZUSAE2.5X22
Part No.:
ZUSAE2.5X22
Datasheet:
ZUSAE2.5X22.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK PK25
Shipping
ZUSAE2.5X22 Specifications
Diameter - Inside:
0.866" (22.00mm)
Diameter - Outside:
1.063" (27.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-56°C ~ 149°C