USA Industrials ZUSAE1.5X20
Part No.:
ZUSAE1.5X20
Datasheet:
ZUSAE1.5X20.pdf
Description:
O-RING EPDM BLACK PK25
Shipping
ZUSAE1.5X20 Specifications
Diameter - Inside:
0.787" (20.00mm)
Diameter - Outside:
0.906" (23.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-56°C ~ 149°C