TDK-Lambda ZUP20-20/U
Part No.:
ZUP20-20/U
Datasheet:
ZUP20-20/U.pdf
Description:
PWR SUP BENCH PROG 0-20V 400W
Shipping
ZUP20-20/U Specifications
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC
Voltage - Output:
0 ~ 20VDC
Current - Output:
0 ~ 20A
Size / Dimension:
13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm)
Power (Watts):
400W