YIC ZTTCE8.0MG-15P
Part No.:
ZTTCE8.0MG-15P
Manufacturer:
YIC
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
ZTTCE8.0MG-15P.pdf
Description:
CERAMIC RES 8.0000MHZ 15PF SMD
Shipping
ZTTCE8.0MG-15P Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YIC
Series:
ZTTCE
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
15 pF
Impedance:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height:
0.039" (1.00mm)