ECS Inc. ZTT-7.37MT
Part No.:
ZTT-7.37MT
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
ZTT-7.37MT.pdf
Description:
CERAMIC RES 7.3700MHZ 30PF T/H
Shipping
ZTT-7.37MT Specifications
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Frequency:
7.37 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
30 pF
Impedance:
25 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)