ECS Inc. ZTT-4.19MG
Part No.:
ZTT-4.19MG
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
ZTT-4.19MG.pdf
Description:
CERAMIC RES 4.1900MHZ 30PF T/H
Shipping
ZTT-4.19MG Specifications
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Frequency:
4.19 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
30 pF
Impedance:
30 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height:
0.295" (7.50mm)