ECS Inc. ZTT-10.00MT
Part No.:
ZTT-10.00MT
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Resonators
Package:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Datasheet:
ZTT-10.00MT.pdf
Description:
CERAMIC RES 10.0000MHZ 30PF T/H
Shipping
ZTT-10.00MT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ZTT
Package/Case:
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
30 pF
Impedance:
25 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)