ECS Inc. ZTA-20.00MX
Part No.:
ZTA-20.00MX
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Resonators
Package:
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Datasheet:
ZTA-20.00MX.pdf
Description:
CERAMIC RES 20.0000MHZ T/H
Shipping
ZTA-20.00MX Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ECS Inc.
Series:
ZTA
Package/Case:
Radial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Ceramic
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Capacitance:
Impedance:
30 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height:
0.394" (10.00mm)