Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LDMT7R
Part No.:
ZT028LDMT7R
Datasheet:
ZT028LDMT7R.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Shipping
ZT028LDMT7R Specifications
Series:
ZT
Packaging:
Bulk
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
16 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Pin Selectable, Visual Indicator
Duration:
Variable
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Approval Agency:
cUL, UL
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)