Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LDFP1G
Part No.:
ZT028LDFP1G
Datasheet:
ZT028LDFP1G.pdf
Description:
22MM ALARM +LED;20-28 VDC; LOUD;
Shipping
ZT028LDFP1G Specifications
Packaging:
Retail Package
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
20 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Operating Mode:
Pulse, Fast
Duration:
10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)