Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LDCTG30
Part No.:
ZT028LDCTG30
Datasheet:
ZT028LDCTG30.pdf
Description:
22MM ALARM +LED;20-28 VDC; 85-95
Shipping
ZT028LDCTG30 Specifications
Packaging:
Retail Package
Input Type:
DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
20 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Operating Mode:
Single Tone
Duration:
30 Sec On-Time
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)