Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LAIC3B
Part No.:
ZT028LAIC3B
Datasheet:
ZT028LAIC3B.pdf
Description:
BUZZER 24V 30.74MM PNL MNT
Shipping
ZT028LAIC3B Specifications
Series:
ZT
Packaging:
Bulk
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
24 V
Voltage Range:
20 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply:
25mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)