Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LAIC2G
Part No.:
ZT028LAIC2G
Datasheet:
ZT028LAIC2G.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 24V 30.74MM PNL MNT
Shipping
ZT028LAIC2G Specifications
Series:
ZT
Packaging:
Bulk
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
24 V
Voltage Range:
20 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Pulse, Fast, Visual Indicator
Duration:
10 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply:
50mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Approval Agency:
cUL, UL
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)