Mallory Sonalert Products Inc. ZT028LADP3R
Part No.:
ZT028LADP3R
Datasheet:
ZT028LADP3R.pdf
Description:
22MM ALARM+LED;20-28 VAC/DC; 85
Shipping
ZT028LADP3R Specifications
Packaging:
Retail Package
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
20 ~ 28V
Frequency:
3.9kHz
Technology:
Operating Mode:
Pulse, Slow
Duration:
0.5 PPS
Sound Pressure Level (SPL):
85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)