Omron Automation and Safety ZFX-SC150W
Part No.:
ZFX-SC150W
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Camera/Sensors
Package:
Datasheet:
ZFX-SC150W.pdf
Description:
IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT
Shipping
ZFX-SC150W Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
ZFX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Imaging Camera
Visual Field (Max):
148.0mm x 148.0mm
Visual Field (Min):
89.0mm x 89.0mm
Installation Distance:
115.0mm ~ 227.0mm
Resolution:
Light Source:
Integrated (White)
Scan Rate:
Image Type:
Color
Sensor Type:
CCD
Voltage - Supply:
15VDC, 48VDC
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Ingress Protection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Termination Style:
Cable with Connector
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C