AZ Displays ZEDP1010L19
Part No.:
ZEDP1010L19
Manufacturer:
AZ Displays
Category:
Display, Monitor - LCD Driver/Controller
Package:
Datasheet:
ZEDP1010L19.pdf
Description:
LCD DRIVER BOARD USB 10.1" PCAP
Shipping
ZEDP1010L19 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
AZ Displays
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Touchscreen:
Voltage - Input:
5V
Voltage - Output:
Size / Dimension:
1.42" L x 1.18" W (36mm x 30mm)
Interface:
USB
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C