Mini-Circuits ZBSS-2250-S+
Part No.:
ZBSS-2250-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
SMA In line Module
Datasheet:
ZBSS-2250-S+.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.25GHZ SMA
Shipping
ZBSS-2250-S+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
Package/Case:
SMA In line Module
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Frequency:
2.25GHz Center
Bandwidth:
1.3GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.350" L x 0.850" W (59.70mm x 21.60mm)
Height (Max):
0.698" (17.74mm)