Mini-Circuits ZABP-450-S+
Part No.:
ZABP-450-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
ZABP-450-S+.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 450MHZ MODULE
Shipping
ZABP-450-S+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
ZABP
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
450MHz Center
Bandwidth:
110MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.300" L x 2.250" W (58.42mm x 57.15mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)