Mallory Sonalert Products Inc. ZA120MADT8
Part No.:
ZA120MADT8
Datasheet:
ZA120MADT8.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Shipping
ZA120MADT8 Specifications
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
3.3kHz
Operating Mode:
Warble, Slow
Duration:
1.5 WPS
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Approval Agency:
cUL, UL
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)