TDK-Lambda Z60-3.5-IEEE-U
Part No.:
Z60-3.5-IEEE-U
Datasheet:
Z60-3.5-IEEE-U.pdf
Shipping
Z60-3.5-IEEE-U Specifications
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC
Voltage - Output:
0 ~ 60VDC
Current - Output:
0 ~ 3.5A
Size / Dimension:
13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Features:
GPIB, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Power (Watts):
210W