TDK-Lambda Z10-40-LAN-L-U
Part No.:
Z10-40-LAN-L-U
Datasheet:
Z10-40-LAN-L-U.pdf
Description:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V
Shipping
Z10-40-LAN-L-U Specifications
Voltage - Supply:
85 ~ 265VAC
Voltage - Output:
0 ~ 10VDC
Current - Output:
0 ~ 40A
Size / Dimension:
13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Power (Watts):
400W