TDK Corporation YFF32SC1E221M
Part No.:
YFF32SC1E221M
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
YFF32SC1E221M.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 25V 1206
Shipping
YFF32SC1E221M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
YFF-SC
Package/Case:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
Voltage - Rated:
25V
Current:
200 mA
DC Resistance (DCR) (Max):
600mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.049" W (3.20mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)