TDK Corporation YFF21PC1E223M
Part No.:
YFF21PC1E223M
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Feed Through Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
YFF21PC1E223M.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.022UF 25V 0805
Shipping
YFF21PC1E223M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
YFF-P
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Current:
DC Resistance (DCR) (Max):
Operating Temperature:
Insertion Loss:
Temperature Coefficient:
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)