TDK Corporation YFF21PC1E103M
Part No.:
YFF21PC1E103M
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
YFF21PC1E103M.pdf
Description:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 25V 0805
Shipping
YFF21PC1E103M Specifications
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.039" (1.00mm)