Quectel YCGS025AA
Part No.:
YCGS025AA
Manufacturer:
Quectel
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
YCGS025AA.pdf
Description:
2IN1 CHIP ANTENNA 3.2 X 1.6 X 0.
Shipping
YCGS025AA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Quectel
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation, WiFi
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
1.58GHz, 2.45GHz, 5.5GHz
Frequency Range:
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna Type:
Chip
Number of Bands:
3
VSWR:
Return Loss:
Gain:
Power - Max:
Features:
Termination:
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.020" (0.50mm)