YAGEO YC324-JK-07220RL
Part No.:
YC324-JK-07220RL
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
YC324-JK-07220RL.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 2012
Shipping
YC324-JK-07220RL Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
YC324
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
220
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
125mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q200
Applications:
DDRAM, SDRAM
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)